Mózg jako centrum dowodzenia

10503758_xl

W pracy z naszymi pacjentami i zawodnikami bazujemy na wstępnej ocenie zapisu fal mózgowych. Jest to pierwsza i ważna forma określenia podłoża problemów psycho – somatycznych.

Neuro Biofeedback jest ważnym narzędziem terapeutyczno – diagnostycznym. Badanie jest bezinwazyjne. Polega na monitoringu pracy mózgu, obserwacji przebiegu fal mózgowych w poszczególnych pasmach i tym samym możemy wskazać na nieprawidłowości.

Badanie Bio QEEG ma na celu określenie poziomu stresu, ewentualne problemy zawodnika z koncentracją asymetrię parametrów prawej  i lewej półkuli. Zapis fal mózgowych pomaga określić, czy zawodnik dobrze regeneruje się podczas snu (pokazuje nam to pasmo Alfa). Możemy zaobserwować parametry, które będą informowały o przeciążeniu mózgu predyspozycji do spadku nastroju i depresji.

Dzięki Bio QEEG możemy obserwować reakcję mózgu na różne bodźce np. bodźce dźwiękowe jako bodziec stymulujący, jest to niezwykle ważne przy doborze muzyki jako bodźca pobudzającego lub uspakajającego zawodnika. Wynik badania może być cenną wskazówką dla trenera lub dietetyka  pod kątem włączenia dodatkowej suplementacji wspomagającej układ nerwowy.

Treningi EEG Biofeedback mogą wpłynąć na utrwalenie prawidłowej amplitudy fal mózgowych, czyli innymi słowy uczymy mózg, by jak najdłużej był w stanie szczytowej wydajności Peak Performance.

Poprzez treningi możemy ujarzmić stres i skutecznie zapanować nad emocjami, co bezpośrednio znajdzie swoje odzwierciedlenie w wynikach sportowych, w pracy zawodowej, podczas nauki.

UWAGA!!!  Nieprawidłowa praca komórek układu nerwowego może być  spowodowana niedoborami minerałów i witamin oraz działaniem bodźców chemicznych: konserwanty i barwniki (E102, E107, E110, E122, E128, E129…)

 

TRENINGI MENTALNE & COACHINGksenia

Siła mięśniowa nie jest wystarczająca do osiągnięcia zwycięstwa, jeśli zawodnik nie potrafi poskromić swojego stresu i emocji. Treningi mentalne mają na celu podporządkowanie emocji, zracjonalizowanie stresu oraz wydobycie najgłębszych pokładów sił motywacyjnych.

Zajęcia są prowadzone indywidualnie, po wcześniejszej diagnozie sytuacji. Istnieje możliwość prowadzenia coachingu na odległość za pośrednictwem telefonu, SKYPE lub innych komunikatorów.

Pracujemy z zawodnikami kadry narodowej, z zawodnikami klubowymi, ze sportowcami dyscyplin indywidualnych i zespołowych.

Najpiękniejszym efektem pracy trenera – terapeuty jest wiadomość od Podopiecznego, nie tylko o kolejnej życiówce i medalach, ale także o pokonaniu lęku i obaw.

Dziękujemy naszym Podopiecznym, że możemy z Wami dzielić piękne emocje i radość sukcesów.

 

 

 

 

 

 

.