Nasz Team

DSC09014mgr Beata Mazurek – Dyrektor Ego Power Lab, specjalista terapii Indiba Activ

Wykształcenie wyższe: medyczne i pedagogiczne. Certyfikowany terapeuta Biofeedback.  Autorka licznych programów edukacyjnych realizowanych  w ramach „Akademii  Zdrowia” w klubach, akademiach piłkarskich i szkołach mistrzostwa sportowego. Brała udział w projekcie badawczym z udziałem kajakarzy z reprezentacji narodowej Rosji, badając właściwości reologiczne krwi.  Obecnie rozpoczęła pracę nad nowym projektem naukowym badając wpływ biostymulatorów na właściwości reologiczne, biochemię i cechy elementów morfotycznych krwi. Nagrodzona przez Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego statuetką i tytułem: „Ambasadora zdrowia” za liczne programy edukacyjne promujące zdrowie oraz programy profilaktyczne: „Jaki kij taka kultura”,  „Zamień swój kij bejsbolowy na kij golfowy”, „Integracja przez sport”, „Integracja przez sztukę”, „Tajemnice mózgu”, „Warsztaty zdrowego żywienia”, „Wyprawa do krainy Mikro”, „Program profilaktyki kontuzji” realizowane w szkołach i akademiach piłkarskich. Prowadzi regenerację i odnowę biologiczną, certyfikowany terapeuta technologii Indiba Activ (I,II,III moduł w Barcelonie).

Prelegentka na konferencji w Dubaju, zaproszona przez Rząd Dubaju: Ministerstwo Sportu i Policję Federalną Dubaju. Wygłosiła referat na temat roli sportu w prewencji zachowań przestępczych.

Autorka publikacji w Acta Balneologica pt: „Wpływu rezystywno – pojemnościowego impulsu elektrycznego o częstotliwości 448 kHz na komórki mezenchymalne”

20882079_1659373637420439_8151919905446578471_nmgr Joanna Drozd – fizjoterapeuta, technik masażysta, terapeuta manualny

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz dwuletniej szkoły masażu TWP w Lublinie

Specjalizuje się w fizjoterapii ortopedycznej oraz sportowej. Ukończyła liczne kursy specjalistyczne, m.in. z terapii manualnej wg szkoły niemieckiej (moduł I,II,II,IV), FDM (Facial Distorsion Model – terapia powięziowa)(moduł I,II,III,IV + egzamin), masaż funkcyjny, poprzeczny i inne techniki masażu wykorzystywane w fizjoterapii, kinesiology taping, fizjoterapia sportowca w fazie ostrej. 

Rehabilitacja ortopedyczna oraz sportowa jest jej pasją, lubi trudne wyzwania. Siłą swoich palców wskrzesza nawet wielogabarytowe smoki z Juvenii do dalszej walki… 

W tej delikatnej i niepozornej dziewczynce jest moc!!! Pracuje nie tylko w zaciszu gabinetu, ale też można zobaczyć Asię w żywiołowych akcjach na boisku Juvenii podczas meczów ekstraligii w kadrze medycznej klubu.

Obecnie w swojej pracy naukowej skupia się na analizie przypadków dzieci i młodzieży z chorobą Osgooda-Schlattera oraz z

chorobą Haglunda objętych terapią Indiba Activ.

 

IMG_20171008_160550 (2)Mgr Vadym Starynets

Absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego  w Krakowie kierunek fizjoterapia, certyfikowany terapeuta manualny nordic system of manual therapy OMT Kaltenborn-Evjenth Concept.

W pracy codziennej wykorzystuje techniki ortopedycznej terapii manualnej (terapia punktów spustowych, poizometryczna relaksacja mięśni, mobilizacja tkanek miękkich oraz mobilizacje i trakcje stawowe) osteopatii strukturalnej ( manipulacje stawowe) medical flossing (bandażowanie stawów lub części kończyn) Instrument Assisted Soft Tissue Manipulation (mobilizacji tkanki miękkiej z użyciem specjalistycznych narzędzi, praca na powięzi i bliznach) oraz elementy igłoterapii suchej.

Rehabilitacja medyczna i fizjoterapia jest nie tylko jego pracą ale również i pasją, specjalizuje się w prewencji i zapobieganiu urazów ze strony układu mięśniowo szkieletowego oraz kręgosłupa oraz jak najszybciej przywraca zdolności motoryczne swoich pacjentów po zabiegach  operacyjnych, urazach i przeciążeniach.

 

 

Janek2Mgr Jan Głazek – trener przygotowania siłowego

mgr Jan Głazek – trener przygotowania siłowego
Wieloletni doświadczony zawodnik rugby klubu Juvenia, triathlonista, trener CrossFit, trener personalny.
Ukończył kurs trenerski- CrossFit Level 1 Trainer, Functional Movement Screen Level 2 oraz inne kursy i szkolenia. -Indywidualizacja w treningu personalnym: trening kobiet w ciąży, osób starszych i otyłych; Akademia „Trainer” 2014. -Diety nisko węglowodanowe w praktyce, Intermittent Fasting, Kettlebell metodą Hardstyle, Trening Bulgarian Bag & Clubbell. Warsztaty- „Neuromuscular Adaptations and Periodization of Strength”- Carlo Buzzichelli, Wrocław 2017. Warsztaty- zdrowego odżywiania i suplementacji prowadzony przez Jakuba Mauricza.
Trener Jan Głazek przygotowując zawodników do pracy siłowej oraz każdego innego rodzaju aktywności, wiele uwagi poświęca prewencji kontuzji, opierając swoją pracę o FMS (Functional Movement Screen ). Test FMS jest doskonałym narzędziem pozyskania informacji dla trenera prowadzącego, a także dla fizjoterapeuty, identyfikuje asymetrie i ograniczenia ruchowe aby później logicznie ukierunkować trening i osiągnąć zamierzone cele przy stałym monitoringu postępów.

 

 21322540_1536546053068201_1243220123_n

Dr Dorota Gryka – dietetyk

Absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego na kierunku Biologia, doktorat obroniła na krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego, wykładowca w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia. Przez 10 lat związana z Zakładem Fizjologii i Biochemii Instytutu Fizjologii Człowieka AWF w Krakowie, uczestniczka projektów naukowych i współautorka publikacji, prelegentka 12th International Scientific Conference „Sport Kinetics 2011” w Krakowie oraz I Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Dla Zdrowego i Aktywnego Starzenia”. Specjalizuje się w fizjologii człowieka, zasadach prawidłowego odżywiania, celowanej suplementacji w nadwadze i otyłości oraz aktywności sportowej. Ukończyła kurs z zakresu Dietetyki i Suplementacji w Sporcie.

Publikacje naukowe:

  1. Dorota Gryka, Wanda Pilch, Marta Szarek, Zbigniew Szygula, Łukasz Tota: The effect of sauna bathing on lipid profile in young, physically active, male subjects. International Journal of Occupational Medicine and Environmental Health. – Vol. 27, nr 4, 2014.
  2. Marta Szarek, Dorota Gryka, Wanda Pilch, Łukasz Tota: Wpływ zabiegów w saunie fińskiej na obraz białokrwinkowy we krwi młodych aktywnych fizycznie mężczyzn. Medycyna Ogólna i Nauki o Zdrowiu. – T. 20, nr 1, 2014.
  3. Marta Szarek, Wanda Pilch, Dorota Gryka, Dominika Kozłowska: The response of the human immune system to physical exertion. (Odpowiedź układu immunologicznego człowieka na wysiłek fizyczny). Antropomotoryka. – Vol. 23, nr 61, 2013.
  4. Wanda Pilch, Marta Szarek, Dorota Gryka-Nowaczyk, Michał Kaczmarek, Wacław Mirek: The influence of physical effort in warm conditions on changing the white blood cells number in training and non-training men (Wpływ wysiłku fizycznego w podwyższonej temperaturze otoczenia na zmiany w obrazie białokrwinkowym u trenujących i nietrenujących mężczyzn). Antropomotoryka. – Vol. 20, nr 51, 2010.
  5. Gryka-Nowaczyk Dorota, Orowicz Wiesława, Brzezińska Maria: Okołodobowe i sezonowe rytmy wydzielania hormonów regulujących procesy rozrodcze u ssaków. Studium Vilnense, 2000, vol.9, nr 2.

 

Natalia 1Natalia Rożniakowska – dietetyka sportowa, trener personalny

Akademia Wychowania Fizycznego – kierunek Wychowanie Fizyczne. Związana z AZS AWF Kraków. Specjalizuje się w dietetyce sportowej, odnowie biologicznej.  Natalię cechuje holistyczne podejście do swoich podopiecznych, skrupulatnie analizuje sytuacje zdrowotną, uwzględniając także w diecie sportowej elementy diety klinicznej, by wpłynąć tym samym na zwiększenie odporności, poprawę koncentracji u sportowców i przyczynić się do szybszej regeneracji i tym samym prewencji kontuzji. Czyli przez żołądek do sukcesu! Natalia jest trenerem personalnym i instruktorem kajakarstwa dzieci i młodzieży. Przez 12 lat sama trenowała kajakarstwo slalomowe. Najważniejsze osiągnięcia sportowe: 10 miejsce Mistrzostw Europy juniorów w 2010, 3 miejsce na Mistrzostwach Polski seniorów w 2011, 3 Złote medale Mistrzostw Polski juniorów i jeden srebrny, 3 srebrne medale Mistrzostw Polski Młodzieżowców.  Publikacja: Kajakarstwo górskie – taniec na falach w Wychowanie Fizyczne i Zdrowotne. – [R.] 61, nr 7 (2014), s. 35-38

 

prezentacja (2)inż. Alicja Krok- Dietetyk Sportowy i Kliniczny

Absolwentka Technologii Żywności i Żywienia Człowieka na specjalności dietetyka ogólna. Przez 13
lat trenowała siatkówkę oraz była asystentem trenera grup młodzieżowych.  Specjalizującej się w dietetyce sportowej i klinicznej. Wdraża wspomaganie dietetyczne przy kontuzji i w okresie rehabilitacji. Pomaga w przyspieszeniu powrotu do zdrowia oraz zminimalizowania skutków chorób ostrych i przewlekłych. Prowadzi autorski cykl wykładów Pełni Energii, wiele uwagi poświęca profilaktyce, preferuje podejście holistyczne.