INDIBA Activ

bannerFisioterapia-deportivaIndiba Activ to bezinwazyjna metoda aktywacji naturalnych zasobów komórek macierzystych (mezenchymalnych), przyspiesza procesy naprawcze w organizmie, odbudowuje i regeneruje chrząstkę!

Podstawowym celem jest zmniejszenie bólu i stanu zapalnego oraz przyspieszenie procesu leczenia!

Wskazania do zastosowania terapii INDIBA Activ:
– skręcenia, zwichnięcia, złamania
– stany zapalne, urazy mięśniowe, stłuczenia, przeciążenia
– zapalenie kaletki i torebki stawowej
– bóle karku, krzyża, artretyzm
– obrzęki, neuralgie, tendinopatie

NOWOCZESNA TERAPIA NA POZIOMIE KOMÓRKOWYM

Metoda elektroterapii CRET (pojemnościowo-rezystancyjny transfer elektryczny) powstała około 30 lat temu dla potrzeb sportu zawodowego. Jest  wykorzystywana przez ponad 200 federacji i organizacji sportowych na całym świecie.

Metoda CRET, jest stosowana za pomocą urządzenia INDIBA Activ wpływa na  wzrost dotlenienia tkanek, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie lepszej elastyczności i rozciągliwości mięśni. Poprawa krążenia w naczyniach włosowatych polepsza siłę mięśniową. Uzyskiwany efekt zintensyfikowanego krążenia krwi i limfy powoduje szybszą eliminację toksyn i odkwaszanie organizmu. CRET wpływa na zakończenia nerwowe, hamując przewodzenie bodźców bólowych przynosząc pacjentom ulgę. INDIBA Activ jest wykorzystywana nie tylko w leczeniu urazów sportowych, ale także powszechnie wykorzystywana w profilaktyce kontuzji i regeneracji mięśni po wysiłku.

INDIBA Activ to opatentowana technologia wspomagającą terapię manualną, oparta na przepływie radiofrekwencyjnego prądu o częstotliwości 448 kHz, wyzwalającego ruch jonów w tkance, powodując tym samym przywrócenie potencjału błony komórkowej. Przepływ prądu odbywa się przez jedną z dwóch elektrod – pojemnościową lub rezystywną.

Elektroda pojemnościowa wywołuje reakcje przede wszystkim w tkankach miękkich znajdujących się bezpośrednio pod elektrodą, powoduje miejscowy wzrost temperatury. Zmniejsza wewnętrzny opór tkanek przygotowując do drugiej fazy z użyciem elektrony rezystywnej.

Elektroda rezystywna wywołuje reakcje na głębszym poziomie, dotyczą one bardziej oporowych tkanek, takich jak stawy, ścięgna i kości. Przepływająca energia prowadzi do kolejnych zmian na poziomie komórkowym, a mianowicie waskularyzacji i hiperaktywacji.38

REAKCJE NA POZIOMIE KOMÓRKOWYM

Biostymulacja komórkowa

Wytwarzana energia o wysokiej częstotliwości modyfikuje przenikalność membrany komórkowej, nawet w przypadku zastosowania nietermalnego. Wspomaga ona wymianę wewnątrzkomórkową, pozakomórkową oraz zapewnia właściwą regenerację tkanki. Przyspiesza zarówno metabolizm, jak i komórkowe zapotrzebowanie na tlen.

Waskularyzacja

Wzrost mikrocyrkulacji uzupełnia biostymulację i zaopatruje tkanki w elementy, które musi ona zregenerować.  Rozszerza naczynia krwionośne, odżywia i zapewnia tlen tkankom, usprawniając żylne i limfatyczne wchłanianie zwrotne.

Hiperaktywacja

Znacząco usprawnia metabolizm komórkowy i rozpoczyna proces odbudowy tkanki, walcząc ze zwłóknieniem, tkanka zostaje zregenerowana nawet w przypadkach chronicznych, w których zwłóknienie obecne jest już przez jakiś czas (skutek uboczny urazu lub osteoartretyzmu).