Nasz TEAM!

25324064_1630026900386782_1154758071_n

Mgr Beata Mazurek – specjalista terapii Indiba Activ, prezes Fundacji Ego Power


Wykształcenie wyższe: medyczne i pedagogiczne. Certyfikowany terapeuta Biofeedback. Dietetyk sportowy. Autorka licznych programów edukacyjnych realizowanych w ramach „Akademii Zdrowia” w klubach, akademiach piłkarskich i szkołach mistrzostwa sportowego. Brała udział w projekcie badawczym z udziałem kajakarzy z reprezentacji narodowej Rosji, badając właściwości reologiczne krwi. Obecnie rozpoczęła pracę nad nowym projektem naukowym badając wpływ biostymulatorów na właściwości reologiczne, biochemię i cechy elementów morfotycznych krwi. Nagrodzona przez Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego statuetką i tytułem: „Ambasadora zdrowia” za liczne programy edukacyjne promujące zdrowie oraz programy profilaktyczne: „Jaki kij taka kultura”, „Zamień swój kij bejsbolowy na kij golfowy”, „Integracja przez sport”, „Integracja przez sztukę”, „Tajemnice mózgu”, „Warsztaty zdrowego żywienia”, „Wyprawa do krainy Mikro”, „Program profilaktyki kontuzji” realizowane w szkołach i akademiach piłkarskich. Prowadzi regenerację i odnowę biologiczną, certyfikowany terapeuta technologii Indiba Activ (I,II,III moduł w Barcelonie).

Prelegentka na konferencji w Dubaju, zaproszona przez Rząd Dubaju: Ministerstwo Sportu i Policję Federalną Dubaju. Wygłosiła referat na temat roli sportu w prewencji zachowań przestępczych.

Autorka publikacji w Acta Balneologica pt: „Wpływu rezystywno – pojemnościowego impulsu elektrycznego o częstotliwości 448 kHz na komórki mezenchymalne”

44743007_1890743864308501_3492523205875204096_n

Rafał Sitek – masażysta

który zmysł wzroku ma w palcach, stosuje technologię Indiba Activ oraz pracuje z wykorzystaniem technik: masaż klasyczny, masaż sportowy, punkty spustowe, powięziowe, drenaż limfatyczny, tejping, PNF. Były wioślarz, reprezentant kadry Polski, zawodnik klubu UKS Salwator Kraków. Brązowy medalista Mistrzostw Polski, Wice Mistrz Mistrzostw Europy w Wioślarstwie Halowym. Dwukrotny Mistrz Polski w wioślarstwie. Reprezentant sekcji wioślarstwa AZS UJ Akademickich Mistrzostw Polski. Piłkarz krakowskiej drużyny Blind Football Tyniecka NIE WIDZĘ PRZESZKÓD, gra na pozycji obrońcy. Brał udział w meczach ligowych w Czechach, w Niemczech w ramach Ligii Europejskiej oraz w wielu międzynarodowych turniejach poza ligowych.

44598549_178848376374269_3353277540050403328_n

Aleksandra Marciniak - Kopalnia dobrych rad

siła napędowa dla tych, którzy stracili motywację i kierunek. Ola potrafi dosypać koksu i być jak lokomotywa, która daje energię i wyznacza trasę nawet wielu wagonikom jednocześnie prowadząc coaching grupowy. Nie boi się wyzwań, ani spraw trudnych i beznadziejnych w pracy 1 na 1. Roztańczona, rozbiegana. Od ponad 10 lat trenowała taniec nowoczesny, przez 2 lata prowadziła zajęcia z hip-hop dla dzieci i młodzieży. Trudno za Olą nadążyć, w tańcu i w biegach, świadczy o tym I miejsce w kobiet w XXII Biegu Śladami Panien Zwierzynieckich; II miejsce na milę i III miejsce na 5 km w kategorii kobiet w I Otwartym Biegu o Puchar Prezesa Poczty Polskiej; I miejsce w kategorii kobiet na 3km w IV Charytatywnym Biegu o Pierścień św. Kingi w Bochni…. Lista jest długa i nie nadążamy z aktualizacją 😉

26197581_1650876424968496_1425639989_n

Mgr Jan Głazek – trener przygotowania siłowego


Wieloletni doświadczony zawodnik rugby klubu Juvenia, triathlonista, trener CrossFit, trener personalny.

Ukończył kurs trenerski- CrossFit Level 1 Trainer, Functional Movement Screen Level 2 oraz inne kursy i szkolenia. -Indywidualizacja w treningu personalnym: trening kobiet w ciąży, osób starszych i otyłych; Akademia „Trainer” 2014. -Diety nisko węglowodanowe w praktyce, Intermittent Fasting, Kettlebell metodą Hardstyle, Trening Bulgarian Bag & Clubbell. Warsztaty- „Neuromuscular Adaptations and Periodization of Strength”- Carlo Buzzichelli, Wrocław 2017. Warsztaty- zdrowego odżywiania i suplementacji prowadzony przez Jakuba Mauricza.

Trener Jan Głazek przygotowując zawodników do pracy siłowej oraz każdego innego rodzaju aktywności, wiele uwagi poświęca prewencji kontuzji, opierając swoją pracę o FMS (Functional Movement Screen ).
Test FMS jest doskonałym narzędziem pozyskania informacji dla trenera prowadzącego, a także dla fizjoterapeuty, identyfikuje asymetrie i ograniczenia ruchowe aby później logicznie ukierunkować trening i osiągnąć zamierzone cele przy stałym monitoringu postępów.

26233922_1650876608301811_2134204135_n

Dr Dorota Gryka – dietetyk


Absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego na kierunku Biologia, doktorat obroniła na krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego, wykładowca w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia. Przez 10 lat związana z Zakładem Fizjologii i Biochemii Instytutu Fizjologii Człowieka AWF w Krakowie, uczestniczka projektów naukowych i współautorka publikacji, prelegentka 12th International Scientific Conference „Sport Kinetics 2011” w Krakowie oraz I Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Dla Zdrowego i Aktywnego Starzenia”. Specjalizuje się w fizjologii człowieka, zasadach prawidłowego odżywiania, celowanej suplementacji w nadwadze i otyłości oraz aktywności sportowej. Ukończyła kurs z zakresu Dietetyki i Suplementacji w Sporcie.

Publikacje naukowe:

Dorota Gryka, Wanda Pilch, Marta Szarek, Zbigniew Szygula, Łukasz Tota: The effect of sauna bathing on lipid profile in young, physically active, male subjects. International Journal of Occupational Medicine and Environmental Health. – Vol. 27, nr 4, 2014.

Marta Szarek, Dorota Gryka, Wanda Pilch, Łukasz Tota: Wpływ zabiegów w saunie fińskiej na obraz białokrwinkowy we krwi młodych aktywnych fizycznie mężczyzn. Medycyna Ogólna i Nauki o Zdrowiu. – T. 20, nr 1, 2014.

Marta Szarek, Wanda Pilch, Dorota Gryka, Dominika Kozłowska: The response of the human immune system to physical exertion. (Odpowiedź układu immunologicznego człowieka na wysiłek fizyczny). Antropomotoryka. – Vol. 23, nr 61, 2013.

Wanda Pilch, Marta Szarek, Dorota Gryka-Nowaczyk, Michał Kaczmarek, Wacław Mirek: The influence of physical effort in warm conditions on changing the white blood cells number in training and non-training men (Wpływ wysiłku fizycznego w podwyższonej temperaturze otoczenia na zmiany w obrazie białokrwinkowym u trenujących i nietrenujących mężczyzn). Antropomotoryka. – Vol. 20, nr 51, 2010.

Gryka-Nowaczyk Dorota, Orowicz Wiesława, Brzezińska Maria: Okołodobowe i sezonowe rytmy wydzielania hormonów regulujących procesy rozrodcze u ssaków. Studium Vilnense, 2000, vol.9, nr 2.